Citizen Finedevice CMR250TB100.000KAZFTR
CMR250TB100.000KAZFTR picture photo
Mfg. Part Number
CMR250TB100.000KAZFTR
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 100.0000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CMR250TB100.000KAZFTR.pdf
Availability of CMR250TB100.000KAZFTR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CMR250TB100.000KAZFTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CMR250TB100.000KAZFTR
Internal Part NumberEIS-CMR250TB100.000KAZFTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCMR250T
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency100kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMR250TB100.000KAZFTR
Related LinksCMR250TB10, CMR250TB100.000KAZFTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMR250TB100.000KAZFTR Details Description
Related parts for CMR250TB100.000KAZFTR
CONN HEADR BRKWAY .100 70POS STR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SMA datasheet.pdf
MODULE POWER 50A 600V SCR DIODE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 98POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf