Sensata Technologies/Airpax CMRB1-39125-20-T
CMRB1-39125-20-T picture photo
Mfg. Part Number
CMRB1-39125-20-T
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
CMRB1-39125-20-T.pdf
Availability of CMRB1-39125-20-T
QUANTITY
CMRB1-39125-20-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CMRB1-39125-20-T
Internal Part NumberEIS-CMRB1-39125-20-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCMR
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMRB1-39125-20-T
Related LinksCMRB1-39, CMRB1-39125-20-T Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CMRB1-39125-20-T Details Description
Related parts for CMRB1-39125-20-T
FUSE BRD MNT 2.5A 63VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2.5KV P90 2325 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 12 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
PTC THERMISTOR A 197-B 120-A 20 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 120MA 2.95 OHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
JT 79C 79#22D SKT RECP datasheet.pdf
TV 4C 2#16 2#12 SKT RECP datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X6S 4.7レF 25V datasheet.pdf