CUI Inc. CMS0401KL-1X
CMS0401KL-1X picture photo
Mfg. Part Number
CMS0401KL-1X
Manufacturer
Product Category
Speakers
Brief Description
SPEAKER 8 OHMS 4W 40X40MM
Datasheet Download
CMS0401KL-1X.pdf
Availability of CMS0401KL-1X
QUANTITY
CMS0401KL-1X Order Process
Ship out your order
Specifications of CMS0401KL-1X
Internal Part NumberEIS-CMS0401KL-1X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpeakers Overview
RoHS InformationCMS0401KL-1X Cert of Compliance
3D ModelCMS0401KL-1X
PCN Design/SpecificationCMS0401KL-1X Material 15/Jun/2012
Standard Package1,000
Category Audio Products
FamilySpeakers
SeriesCMS
TypeMagnetic
Frequency Range320Hz ~ 20kHz
Impedance8 Ohm
Sound Pressure Level87dB
Power - Rated4W
Power - Max6W
Port LocationTop
ShapeRound, Square Frame
Material - ConePaper
Material - MagnetNd
TerminationSolder Eyelet(s)
Size / Dimension40.10mm L x 40.10mm W
Height14.80mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMS0401KL-1X
Related LinksCMS040, CMS0401KL-1X Datasheet, CUI Inc. Distributor
CMS0401KL-1X Details Description
Related parts for CMS0401KL-1X
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 3.96MM datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf