Huntington Electric, Inc./Vishay CMS20CME30K00JE
CMS20CME30K00JE picture photo
Mfg. Part Number
CMS20CME30K00JE
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES CAP BLEEDER 30K OHM 5% 20W
Datasheet Download
CMS20CME30K00JE.pdf
Availability of CMS20CME30K00JE
QUANTITY
CMS20CME30K00JE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMS20CME30K00JE
Internal Part NumberEIS-CMS20CME30K00JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesCMS
PackagingBulk
TypeBleeder, Capacitor
ApplicationsCapacitor Discharge
CompositionWirewound
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
Temperature Coefficient±260ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting TypeCapacitor, 28.6mm Pitch
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMS20CME30K00JE
Related LinksCMS20CM, CMS20CME30K00JE Datasheet, Huntington Electric, Inc./Vishay Distributor
CMS20CME30K00JE Details Description
Related parts for CMS20CME30K00JE
RELAY DIGITAL SP 100/110/120VAC datasheet.pdf
*STEEL-TY* 1/2"EH .015THK datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 48TSOP datasheet.pdf
IC DUAL OUTPUT DRIVER 16-SOIC datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8SON datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MC 4P TEE ML EXT TO FM INT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 50UF 25V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 10.5VC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf