Citizen Finedevice CMX309FBC12.000MTR
CMX309FBC12.000MTR picture photo
Mfg. Part Number
CMX309FBC12.000MTR
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309FBC12.000MTR.pdf
Availability of CMX309FBC12.000MTR
QUANTITY
CMX309FBC12.000MTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309FBC12.000MTR
Internal Part NumberEIS-CMX309FBC12.000MTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309FBC12.000MTR
Related LinksCMX309FBC, CMX309FBC12.000MTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309FBC12.000MTR Details Description
Related parts for CMX309FBC12.000MTR
IDC CABLE - MDM40T/MC40G/MDM40T datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 2MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 3W datasheet.pdf
MKP 4.7UF 5% 850VDC DRAWING T4 datasheet.pdf