Citizen Finedevice CMX309FBC24.576MTR
CMX309FBC24.576MTR picture photo
Mfg. Part Number
CMX309FBC24.576MTR
Brief Description
OSC XO 24.576MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309FBC24.576MTR.pdf
Availability of CMX309FBC24.576MTR
QUANTITY
CMX309FBC24.576MTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309FBC24.576MTR
Internal Part NumberEIS-CMX309FBC24.576MTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309FBC24.576MTR
Related LinksCMX309FBC, CMX309FBC24.576MTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309FBC24.576MTR Details Description
Related parts for CMX309FBC24.576MTR
LED GREEN/ORG DIFFUSED 0605 SMD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
AMP UNIT PNP FOR E2C PROX SENS datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 36POS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 1000A AC datasheet.pdf
FLYBACK XFRM WE-FB TI LM3447 datasheet.pdf
PMI CAP GREEN STOVEPIPE TRANSP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CBL ASSY MINI HVL 6WAY DIS TO PI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf