Citizen Finedevice CMX309FLC3.6864MT
CMX309FLC3.6864MT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309FLC3.6864MT
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309FLC3.6864MT.pdf
Availability of CMX309FLC3.6864MT
QUANTITY
CMX309FLC3.6864MT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309FLC3.6864MT
Internal Part NumberEIS-CMX309FLC3.6864MT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309FLC3.6864MT
Related LinksCMX309FL, CMX309FLC3.6864MT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309FLC3.6864MT Details Description
Related parts for CMX309FLC3.6864MT
MOSFET 2N-CH 10V 30MA SOT343R datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3 datasheet.pdf
RES SMD 0.043 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL JFA J300 SERIES datasheet.pdf
RES 39K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf