Citizen Finedevice CMX309FLC8.192MT
CMX309FLC8.192MT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309FLC8.192MT
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 8.192MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309FLC8.192MT.pdf
Availability of CMX309FLC8.192MT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CMX309FLC8.192MT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309FLC8.192MT
Internal Part NumberEIS-CMX309FLC8.192MT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCMX-309
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency8.192MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)23mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309FLC8.192MT
Related LinksCMX309FL, CMX309FLC8.192MT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309FLC8.192MT Details Description
Related parts for CMX309FLC8.192MT
IC 24BIT 96KHZ STEREO DAC 16SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TXRX OPT SFP 10KM 1310NM SINGLE datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 200V 208A SP4 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.15A 70 MOHM datasheet.pdf
PROXIMITY SENS M12 8MM PNP NO+NC datasheet.pdf
19+19 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf