Citizen Finedevice CMX309HBC50.000MTR
CMX309HBC50.000MTR picture photo
Mfg. Part Number
CMX309HBC50.000MTR
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309HBC50.000MTR.pdf
Availability of CMX309HBC50.000MTR
QUANTITY
CMX309HBC50.000MTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309HBC50.000MTR
Internal Part NumberEIS-CMX309HBC50.000MTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)15mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309HBC50.000MTR
Related LinksCMX309HBC, CMX309HBC50.000MTR Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309HBC50.000MTR Details Description
Related parts for CMX309HBC50.000MTR
Connector Receptacle, Pass Through 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR OCTAL 20-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
SENS PROX M12 2MM PNP-NC SHIELD datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 18POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf