Microsemi Commercial Components SMAJ75CE3/TR13
SMAJ75CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ75CE3/TR13
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 75VWM 134VC SMAJ
Datasheet Download
SMAJ75CE3/TR13.pdf
Availability of SMAJ75CE3/TR13
QUANTITY
SMAJ75CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ75CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-SMAJ75CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
Voltage - Breakdown (Min)83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp134V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.7A
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)