Citizen Finedevice CMX309HWC33.8688M-UT
CMX309HWC33.8688M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309HWC33.8688M-UT
Brief Description
OSC XO 33.8688MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309HWC33.8688M-UT.pdf
Availability of CMX309HWC33.8688M-UT
QUANTITY
CMX309HWC33.8688M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309HWC33.8688M-UT
Internal Part NumberEIS-CMX309HWC33.8688M-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
TypeXO (Standard)
Frequency33.8688MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)28mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309HWC33.8688M-UT
Related LinksCMX309HWC3, CMX309HWC33.8688M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309HWC33.8688M-UT Details Description
Related parts for CMX309HWC33.8688M-UT
IC CPLD 144MC 15NS 100PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
SENSR OPTO SLOT 3.18MM DARL THRU datasheet.pdf
CBL 39POS 0.5MM JMPR TYPE D 8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
BLZP 5.08/06/180F SN GN BX datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Crystal 16.66667MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM SQUARE 9MM datasheet.pdf