Citizen Finedevice CMX309HWC49.152M-UT
CMX309HWC49.152M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CMX309HWC49.152M-UT
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CMX309HWC49.152M-UT.pdf
Availability of CMX309HWC49.152M-UT
QUANTITY
CMX309HWC49.152M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CMX309HWC49.152M-UT
Internal Part NumberEIS-CMX309HWC49.152M-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)28mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMX309HWC49.152M-UT
Related LinksCMX309HWC, CMX309HWC49.152M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CMX309HWC49.152M-UT Details Description
Related parts for CMX309HWC49.152M-UT
IC ADC 12-BIT 2CH 150KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 22K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf