Bel Fuse Inc. CN0966A10A20S6-000
CN0966A10A20S6-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A10A20S6-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 S TH PLUG AN LC
Datasheet Download
CN0966A10A20S6-000.pdf
Availability of CN0966A10A20S6-000
QUANTITY
CN0966A10A20S6-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A10A20S6-000
Internal Part NumberEIS-CN0966A10A20S6-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A10A20S6-000
Related LinksCN0966A10, CN0966A10A20S6-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A10A20S6-000 Details Description
Related parts for CN0966A10A20S6-000
CONN HDR DUAL 40POS .100 SRT AU datasheet.pdf
RES MO 1W 1.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 12DFN datasheet.pdf
RES SMD 5.56KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
POT 20K OHM 1/8W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf