Bel Fuse Inc. CN0966A20A39PNY140
CN0966A20A39PNY140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966A20A39PNY140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 P PLUG AN
Datasheet Download
CN0966A20A39PNY140.pdf
Availability of CN0966A20A39PNY140
QUANTITY
CN0966A20A39PNY140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966A20A39PNY140
Internal Part NumberEIS-CN0966A20A39PNY140
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966A20A39PNY140
Related LinksCN0966A20, CN0966A20A39PNY140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966A20A39PNY140 Details Description
Related parts for CN0966A20A39PNY140
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 130 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CABLE 4COND 4AWG BLACK SHLD 100' datasheet.pdf