Bel Fuse Inc. CN0966B10G05S8Y040
CN0966B10G05S8Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B10G05S8Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 5C 5#20 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B10G05S8Y040.pdf
Availability of CN0966B10G05S8Y040
QUANTITY
CN0966B10G05S8Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B10G05S8Y040
Internal Part NumberEIS-CN0966B10G05S8Y040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B10G05S8Y040
Related LinksCN0966B10, CN0966B10G05S8Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B10G05S8Y040 Details Description
Related parts for CN0966B10G05S8Y040
CONN HEADER .100 DUAL R/A 62POS datasheet.pdf
POT 100K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:6 3GHZ 32MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 560VDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 1.25W DO213AB datasheet.pdf