Bel Fuse Inc. CN0966B10S20P9-040
CN0966B10S20P9-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B10S20P9-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P TH PLUG SS LC
Datasheet Download
CN0966B10S20P9-040.pdf
Availability of CN0966B10S20P9-040
QUANTITY
CN0966B10S20P9-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B10S20P9-040
Internal Part NumberEIS-CN0966B10S20P9-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B10S20P9-040
Related LinksCN0966B10, CN0966B10S20P9-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B10S20P9-040 Details Description
Related parts for CN0966B10S20P9-040
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 47K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
IE-GIGA-MINIMC MODULE, TX/SSBX-S datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
COMBO-D 24H7 SCKT ST PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
330000UF 40V 76X220MM 85C 15000H datasheet.pdf