Bel Fuse Inc. CN0966B16G10S7-140
CN0966B16G10S7-140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B16G10S7-140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 10C 10#16 S TH PLUG WC
Datasheet Download
CN0966B16G10S7-140.pdf
Availability of CN0966B16G10S7-140
QUANTITY
CN0966B16G10S7-140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B16G10S7-140
Internal Part NumberEIS-CN0966B16G10S7-140
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B16G10S7-140
Related LinksCN0966B16, CN0966B16G10S7-140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B16G10S7-140 Details Description
Related parts for CN0966B16G10S7-140
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 50' datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 8A 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 32POS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 13A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 705MA 195 MOHM datasheet.pdf
RES 0.078 OHM 10W 2% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf