Bel Fuse Inc. CN0966B18G14P6-000
CN0966B18G14P6-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B18G14P6-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 14C 14#16 P TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B18G14P6-000.pdf
Availability of CN0966B18G14P6-000
QUANTITY
CN0966B18G14P6-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B18G14P6-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B18G14P6-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B18G14P6-000
Related LinksCN0966B18, CN0966B18G14P6-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B18G14P6-000 Details Description
Related parts for CN0966B18G14P6-000
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 12POS .156 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf