Murata Electronics North America GRM0336S1E8R9DD01D
GRM0336S1E8R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336S1E8R9DD01D
Brief Description
CAP CER 8.9PF 25V S2H 0201
Datasheet Download
GRM0336S1E8R9DD01D.pdf
Availability of GRM0336S1E8R9DD01D
QUANTITY
GRM0336S1E8R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336S1E8R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336S1E8R9DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336S1E8R9DD01D
Related LinksGRM0336S1, GRM0336S1E8R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336S1E8R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0336S1E8R9DD01D
KNOB BLK MATTE.50"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RESET MPU W/COMP SOT23-6 datasheet.pdf
IC FIFO 32768X36 4-4NS 208BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS SL R/A SMD GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 162 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERMINAL LIFTER datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf