Bel Fuse Inc. CN0966B18G14P8-040
CN0966B18G14P8-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B18G14P8-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 14C 14#16 P TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B18G14P8-040.pdf
Availability of CN0966B18G14P8-040
QUANTITY
CN0966B18G14P8-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B18G14P8-040
Internal Part NumberEIS-CN0966B18G14P8-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B18G14P8-040
Related LinksCN0966B18, CN0966B18G14P8-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B18G14P8-040 Details Description
Related parts for CN0966B18G14P8-040
CAP CER 12PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE.625"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
MODULE DDR2 2GB 240-DIMM datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 3-INP SOT-23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 1POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.003A SOT89-3 datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 40V 400MA 16QFN datasheet.pdf