Bel Fuse Inc. CN0966B18S08SN-000
CN0966B18S08SN-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B18S08SN-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 8C 8#12 S TH PLUG SS LC
Datasheet Download
CN0966B18S08SN-000.pdf
Availability of CN0966B18S08SN-000
QUANTITY
CN0966B18S08SN-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B18S08SN-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B18S08SN-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B18S08SN-000
Related LinksCN0966B18, CN0966B18S08SN-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B18S08SN-000 Details Description
Related parts for CN0966B18S08SN-000
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
Connector Header 76 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf