Bel Fuse Inc. CN0966B20G16P7-140
CN0966B20G16P7-140 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20G16P7-140
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 P TH PLUG WC
Datasheet Download
CN0966B20G16P7-140.pdf
Availability of CN0966B20G16P7-140
QUANTITY
CN0966B20G16P7-140 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20G16P7-140
Internal Part NumberEIS-CN0966B20G16P7-140
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20G16P7-140
Related LinksCN0966B20, CN0966B20G16P7-140 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20G16P7-140 Details Description
Related parts for CN0966B20G16P7-140
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC DAS 12BIT SNGL 28-DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8SO datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 3A SOT-223 datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf