Bel Fuse Inc. CN0966B20G28P10-000
CN0966B20G28P10-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20G28P10-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24#20 4#12 P TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B20G28P10-000.pdf
Availability of CN0966B20G28P10-000
QUANTITY
CN0966B20G28P10-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20G28P10-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B20G28P10-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20G28P10-000
Related LinksCN0966B20, CN0966B20G28P10-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20G28P10-000 Details Description
Related parts for CN0966B20G28P10-000
CONN HEADER .100 SINGL R/A 6POS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS DIFF 48LQFP datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
MOD IPM 3PHASE IGB HF 1200V 75A datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR DEVICE IEEE802.3 16TQFN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf