Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ431U
ERJ-12ZYJ431U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ431U
Brief Description
RES SMD 430 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ431U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ431U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ431U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ431U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ431U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ431U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ431U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ431U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ431U
BOX PLASTIC BLACK 2.25"L X 1"W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
SWITCH PB PROTRUD RING RND WHITE datasheet.pdf
TOWER SYSTEM BOARD K60N512 datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 256FBGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/5W 0402 datasheet.pdf
CREE XP-E AMBER datasheet.pdf
CAT 5E ALPHASNAP 48 PORT PATCH P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf