Bel Fuse Inc. CN0966B20G28S10-000
CN0966B20G28S10-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20G28S10-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24#20 4#12 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B20G28S10-000.pdf
Availability of CN0966B20G28S10-000
QUANTITY
CN0966B20G28S10-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20G28S10-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B20G28S10-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20G28S10-000
Related LinksCN0966B20, CN0966B20G28S10-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20G28S10-000 Details Description
Related parts for CN0966B20G28S10-000
CONN TERM BLOCK 2.54MM 4POS PCB datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A PMDS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 500W 12A 55AW1 datasheet.pdf