Bel Fuse Inc. CN0966B20G39S8-000
CN0966B20G39S8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B20G39S8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 37#20 2#16 S TH PLUG LC
Datasheet Download
CN0966B20G39S8-000.pdf
Availability of CN0966B20G39S8-000
QUANTITY
CN0966B20G39S8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B20G39S8-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B20G39S8-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B20G39S8-000
Related LinksCN0966B20, CN0966B20G39S8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B20G39S8-000 Details Description
Related parts for CN0966B20G39S8-000
CONN CARD EXTEND 140POS .050" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 80POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.3W 6TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 95POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
RES SMD 22.9K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf