Bel Fuse Inc. CN0966B24S61S10-000
CN0966B24S61S10-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0966B24S61S10-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 61C 61#20 S PLUG SS LC
Datasheet Download
CN0966B24S61S10-000.pdf
Availability of CN0966B24S61S10-000
QUANTITY
CN0966B24S61S10-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0966B24S61S10-000
Internal Part NumberEIS-CN0966B24S61S10-000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0966B24S61S10-000
Related LinksCN0966B24, CN0966B24S61S10-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0966B24S61S10-000 Details Description
Related parts for CN0966B24S61S10-000
AC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf