Bel Fuse Inc. CN0967C10G20S6-000
CN0967C10G20S6-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C10G20S6-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C10G20S6-000.pdf
Availability of CN0967C10G20S6-000
QUANTITY
CN0967C10G20S6-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C10G20S6-000
Internal Part NumberEIS-CN0967C10G20S6-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C10G20S6-000
Related LinksCN0967C10, CN0967C10G20S6-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C10G20S6-000 Details Description
Related parts for CN0967C10G20S6-000
CONN HEADER .100 DUAL R/A 60POS datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 76MA 12 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf