Bel Fuse Inc. CN0967C12S12P8-000
CN0967C12S12P8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C12S12P8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 12#20 P RECP SS LC
Datasheet Download
CN0967C12S12P8-000.pdf
Availability of CN0967C12S12P8-000
QUANTITY
CN0967C12S12P8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C12S12P8-000
Internal Part NumberEIS-CN0967C12S12P8-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C12S12P8-000
Related LinksCN0967C12, CN0967C12S12P8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C12S12P8-000 Details Description
Related parts for CN0967C12S12P8-000
CONTACT CRIMP .22-.35 TIN 250/PK datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 4CH W/SEQ 16TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 12V +/-12V 140W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .127M 15POS datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58A 20AWG 500' datasheet.pdf
RES 5.25K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf