Bel Fuse Inc. CN0967C16A10P8-040
CN0967C16A10P8-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C16A10P8-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 P RECP AN LC
Datasheet Download
CN0967C16A10P8-040.pdf
Availability of CN0967C16A10P8-040
QUANTITY
CN0967C16A10P8-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C16A10P8-040
Internal Part NumberEIS-CN0967C16A10P8-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C16A10P8-040
Related LinksCN0967C16, CN0967C16A10P8-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C16A10P8-040 Details Description
Related parts for CN0967C16A10P8-040
IC OCT ECL-TTL XLATR 3-ST 24DIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES SMD 79.6 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 8A 24V datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
RES 50.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 250V datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf