Bel Fuse Inc. CN0967C18G11P7-040
CN0967C18G11P7-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C18G11P7-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10#16 1#2 P TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C18G11P7-040.pdf
Availability of CN0967C18G11P7-040
QUANTITY
CN0967C18G11P7-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C18G11P7-040
Internal Part NumberEIS-CN0967C18G11P7-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C18G11P7-040
Related LinksCN0967C18, CN0967C18G11P7-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C18G11P7-040 Details Description
Related parts for CN0967C18G11P7-040
CAP TANT 68UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 1.8MM 12-24VDC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf