Bel Fuse Inc. CN0967C20G16S10-040
CN0967C20G16S10-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G16S10-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C20G16S10-040.pdf
Availability of CN0967C20G16S10-040
QUANTITY
CN0967C20G16S10-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G16S10-040
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G16S10-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G16S10-040
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G16S10-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G16S10-040 Details Description
Related parts for CN0967C20G16S10-040
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
LED ROUND YLW YLW DIFF TAB TERM datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 2.25 INC datasheet.pdf