Bel Fuse Inc. CN0967C20G25S10Y240
CN0967C20G25S10Y240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G25S10Y240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 S TH RECP
Datasheet Download
CN0967C20G25S10Y240.pdf
Availability of CN0967C20G25S10Y240
QUANTITY
CN0967C20G25S10Y240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G25S10Y240
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G25S10Y240
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G25S10Y240
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G25S10Y240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G25S10Y240 Details Description
Related parts for CN0967C20G25S10Y240
Connector Header 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP TRIMMER 5-20PF 100V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TACHOMETER LCD 5 CHAR 3.6V PANEL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf