Bel Fuse Inc. CN0967C20G28S8Y040
CN0967C20G28S8Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G28S8Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24#20 4#12 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C20G28S8Y040.pdf
Availability of CN0967C20G28S8Y040
QUANTITY
CN0967C20G28S8Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G28S8Y040
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G28S8Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G28S8Y040
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G28S8Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G28S8Y040 Details Description
Related parts for CN0967C20G28S8Y040
CONN HEADER 19POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT R-R QUAD 16SSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-12V 30W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 42POS .152M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 12.05V SOT23 datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
220UF 10V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf