Bel Fuse Inc. CN0967C20G39S6Y240
CN0967C20G39S6Y240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G39S6Y240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 S TH RECP
Datasheet Download
CN0967C20G39S6Y240.pdf
Availability of CN0967C20G39S6Y240
QUANTITY
CN0967C20G39S6Y240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G39S6Y240
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G39S6Y240
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G39S6Y240
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G39S6Y240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G39S6Y240 Details Description
Related parts for CN0967C20G39S6Y240
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 470MA 330 MOHM datasheet.pdf
SCR SENS 600V 800MA SOT54 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 1305 SMD datasheet.pdf
IC ACCEL Z-AXIS 120G 16QFN datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 36HWQFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V 2915 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.8A DPAK datasheet.pdf