API Delevan S1812R-394H
S1812R-394H picture photo
Mfg. Part Number
S1812R-394H
Brief Description
FIXED IND 390UH 105MA 18 OHM SMD
Datasheet Download
S1812R-394H.pdf
Availability of S1812R-394H
QUANTITY
S1812R-394H Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812R-394H
Internal Part NumberEIS-S1812R-394H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Material - CoreFerrite
Inductance390µH
Tolerance±3%
Current Rating105mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)18 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant3.5MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test790kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
Supplier Device Package1812 (4532 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812R-394H
Related LinksS1812, S1812R-394H Datasheet, API Delevan Distributor
S1812R-394H Details Description
Related parts for S1812R-394H
CONN HDR BRKWAY .100 06POS VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 680 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC OCXO 13.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf