SiTIME SIT8209AI-3-25S
SIT8209AI-3-25S picture photo
Mfg. Part Number
SIT8209AI-3-25S
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT8209AI-3-25S.pdf
Availability of SIT8209AI-3-25S
QUANTITY
SIT8209AI-3-25S Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT8209AI-3-25S
Internal Part NumberEIS-SIT8209AI-3-25S
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT8209AI-3-25S
Related LinksSIT8209, SIT8209AI-3-25S Datasheet, SiTIME Distributor
SIT8209AI-3-25S Details Description
Related parts for SIT8209AI-3-25S
OSCILLATOR CMOS PROG 3.3V ST SMD datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
BIT TORX T15 3.54" datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS7891 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (AA-322-56) datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 460MA 450 MOHM datasheet.pdf
IC LED DVR 40V 1.2A SW SOT89-5 datasheet.pdf