Bel Fuse Inc. CN0967C24G30SN-240
CN0967C24G30SN-240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C24G30SN-240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 30C 30#16 S TH RECP WC
Datasheet Download
CN0967C24G30SN-240.pdf
Availability of CN0967C24G30SN-240
QUANTITY
CN0967C24G30SN-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C24G30SN-240
Internal Part NumberEIS-CN0967C24G30SN-240
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C24G30SN-240
Related LinksCN0967C24, CN0967C24G30SN-240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C24G30SN-240 Details Description
Related parts for CN0967C24G30SN-240
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS 2MM VERT SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 1A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
DESK COVER 60X24 LIGHT GRAY datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf