Bel Fuse Inc. CN0967C24S61P6Y240
CN0967C24S61P6Y240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C24S61P6Y240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 61C 61#20 P RECP SS WC
Datasheet Download
CN0967C24S61P6Y240.pdf
Availability of CN0967C24S61P6Y240
QUANTITY
CN0967C24S61P6Y240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C24S61P6Y240
Internal Part NumberEIS-CN0967C24S61P6Y240
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C24S61P6Y240
Related LinksCN0967C24, CN0967C24S61P6Y240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C24S61P6Y240 Details Description
Related parts for CN0967C24S61P6Y240
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
ACOUSTIC DAMPER datasheet.pdf
Connector Socket 86 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SR BTS PC CAPT 8 ASY CP datasheet.pdf
SNAP SWITCH 0.1A 250VAC datasheet.pdf