Bel Fuse Inc. CN0967C28G42PN-040
CN0967C28G42PN-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C28G42PN-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 42C 42#16 P TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C28G42PN-040.pdf
Availability of CN0967C28G42PN-040
QUANTITY
CN0967C28G42PN-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C28G42PN-040
Internal Part NumberEIS-CN0967C28G42PN-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C28G42PN-040
Related LinksCN0967C28, CN0967C28G42PN-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C28G42PN-040 Details Description
Related parts for CN0967C28G42PN-040
ROUND STANDOFF 4-40 BRASS 1/4" datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.2V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 5.08"L X 4.25"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
VARISTOR 22V 1KA DISC 10MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf