TDK-Lambda Americas, Inc. CN100A11015/CO2
CN100A11015/CO2 picture photo
Mfg. Part Number
CN100A11015/CO2
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 15V 101W
Datasheet Download
CN100A11015/CO2.pdf
Availability of CN100A11015/CO2
QUANTITY
CN100A11015/CO2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN100A11015/CO2
Internal Part NumberEIS-CN100A11015/CO2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelCN Series.stp
Standard Package1
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesCN-A110
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)60V
Voltage - Input (Max)160V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)6.7A
Power (Watts) - Manufacture Series101W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max101W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN100A11015/CO2
Related LinksCN100A1, CN100A11015/CO2 Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
CN100A11015/CO2 Details Description
Related parts for CN100A11015/CO2
TERM RING VYL 22-18AWG #10 datasheet.pdf
CONN RECEPT RTANG 8 POS DIN datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X17.5X0.13" GREY datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 86MHZ 8USON datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
10 50/50 HDR DRST SMT.250 SN datasheet.pdf
LED STAR 0.5W 3000K 12VAC datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP G30 TIN datasheet.pdf