Bel Fuse Inc. CN1020A10A20SN-040
CN1020A10A20SN-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A10A20SN-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 S BY PLUG AN LC
Datasheet Download
CN1020A10A20SN-040.pdf
Availability of CN1020A10A20SN-040
QUANTITY
CN1020A10A20SN-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A10A20SN-040
Internal Part NumberEIS-CN1020A10A20SN-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A10A20SN-040
Related LinksCN1020A10, CN1020A10A20SN-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A10A20SN-040 Details Description
Related parts for CN1020A10A20SN-040
RES 2.2K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOUSING BLACK DIN RAIL W/SCREWS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf