Bel Fuse Inc. CN1020A20A25S9Y040
CN1020A20A25S9Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20A25S9Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 25C 19#20 6#12 S BY PLUG
Datasheet Download
CN1020A20A25S9Y040.pdf
Availability of CN1020A20A25S9Y040
QUANTITY
CN1020A20A25S9Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20A25S9Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A20A25S9Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20A25S9Y040
Related LinksCN1020A20, CN1020A20A25S9Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20A25S9Y040 Details Description
Related parts for CN1020A20A25S9Y040
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
FUSE 125A 690V 1KN/110 AR UC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 2POS DPDT 3A datasheet.pdf
IC IDEAL DIODE CONTROLLER 10UMAX datasheet.pdf
SPCL RMP TRIM KIT FOR UM4260 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf