Bel Fuse Inc. CN1020A20A39P9Y040
CN1020A20A39P9Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20A39P9Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 P BY PLUG
Datasheet Download
CN1020A20A39P9Y040.pdf
Availability of CN1020A20A39P9Y040
QUANTITY
CN1020A20A39P9Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20A39P9Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A20A39P9Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20A39P9Y040
Related LinksCN1020A20, CN1020A20A39P9Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20A39P9Y040 Details Description
Related parts for CN1020A20A39P9Y040
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 16A 1212-8 datasheet.pdf
HEATSHRINK END CAP BLK datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 14POS datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf