Bel Fuse Inc. CN1020A20A39S9Y040
CN1020A20A39S9Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20A39S9Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 S BY PLUG
Datasheet Download
CN1020A20A39S9Y040.pdf
Availability of CN1020A20A39S9Y040
QUANTITY
CN1020A20A39S9Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20A39S9Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A20A39S9Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20A39S9Y040
Related LinksCN1020A20, CN1020A20A39S9Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20A39S9Y040 Details Description
Related parts for CN1020A20A39S9Y040
IC REG LDO ADJ 0.2A SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RECEPT 11POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TIMER SS MINI DPDT 5SECONDS datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 47.67VC P600 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HOUSING 16POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN DUST CAP FOR MOD RJ45 ADAPT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf