Bel Fuse Inc. CN1020A20G16SN-200
CN1020A20G16SN-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G16SN-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 S BY PLUG WC
Datasheet Download
CN1020A20G16SN-200.pdf
Availability of CN1020A20G16SN-200
QUANTITY
CN1020A20G16SN-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G16SN-200
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G16SN-200
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G16SN-200
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G16SN-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G16SN-200 Details Description
Related parts for CN1020A20G16SN-200
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 25V SCREW datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN SOCKET P4 .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
RES 160 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT THR STUD 5/8" datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf