Bel Fuse Inc. CN1020A20G28S6Y240
CN1020A20G28S6Y240 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G28S6Y240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 S BY PLUG
Datasheet Download
CN1020A20G28S6Y240.pdf
Availability of CN1020A20G28S6Y240
QUANTITY
CN1020A20G28S6Y240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G28S6Y240
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G28S6Y240
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G28S6Y240
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G28S6Y240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G28S6Y240 Details Description
Related parts for CN1020A20G28S6Y240
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 32KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 2POS SNGL SMD datasheet.pdf