Vishay/Dale CRCW121036K0JNEA
CRCW121036K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121036K0JNEA
Brief Description
RES SMD 36K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121036K0JNEA.pdf
Availability of CRCW121036K0JNEA
QUANTITY
CRCW121036K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121036K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW121036K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121036K0JNEA
Related LinksCRCW1210, CRCW121036K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121036K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW121036K0JNEA
TOOL CRIMP MOD 2,4,6POS WITH DIE datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC SEQUENCER RESET PB 3.3V 8-DIP datasheet.pdf
JFET N-CHAN 30V SOT-23 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 10A D2PAK datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf