Bel Fuse Inc. CN1020A20G28S8Y240
CN1020A20G28S8Y240 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G28S8Y240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 28C 24#20 4#12 S BY PLUG
Datasheet Download
CN1020A20G28S8Y240.pdf
Availability of CN1020A20G28S8Y240
QUANTITY
CN1020A20G28S8Y240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G28S8Y240
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G28S8Y240
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G28S8Y240
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G28S8Y240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G28S8Y240 Details Description
Related parts for CN1020A20G28S8Y240
IC ADC 3.5 DIGIT LCD/LED 44-MQFP datasheet.pdf
DIR COUPLER 10DB 2450MHZ datasheet.pdf
IC ADC 24-BIT SPI PROGBL 28-SSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
HEATSHRINK 6.35MM ID 50MM L datasheet.pdf
RES 2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 70.6 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf