Bel Fuse Inc. CN1020A20G39S10Y040
CN1020A20G39S10Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G39S10Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 37#20 2#16 S BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A20G39S10Y040.pdf
Availability of CN1020A20G39S10Y040
QUANTITY
CN1020A20G39S10Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G39S10Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G39S10Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G39S10Y040
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G39S10Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G39S10Y040 Details Description
Related parts for CN1020A20G39S10Y040
RES SMD 8.66KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT I2C ADDR TSOT23-6 datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 600V GBL datasheet.pdf
CONN HDR BREAKAWAY 40POS RA .100 datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 34POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 1600VDC datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf